Похід на Край Світу: НЕПАЛ
Трек до базового табору Аннапурни (БТА)
21.03.2021 - 01.04.2021
Край Світу - Непал! Не так давно слово Непал майже нічого не говорило більшості людей і мало хто міг знайти цю країну на карті, а назва столиці - Катманду знали тільки відмінники. Зараз тури в Непал стали популярні в усьому світі, а трекінг до базового табору Евересту перетворився в повільно рухаючуюся нескінченну чергу. З одного боку-добре, що люди стали більше цікавитися красотами природи, але на жаль, це погано відбилося на самій природі. Трекінг до базового табору Аннапурни, безумовно один з найпопулярніших маршрутів в Непалі, але навіть там набагато менше туристів ніж до Евересту. Шлях до БЛА не дарма входить в п'ятірку найкрасивіших треків світу! І я пропоную Вам в цьому переконатися. Якщо Ви ще не були в Непалі, то це відмінний спосіб відкрити для себе Гімалаї, а якщо були, то повірте, це особливий трек, і по маршруту, і за своєю природою.
День 1 - 2
21-22.03.2021
День 3 - 4
23-24.03.2021
День 5 - 6
25-26.03.2021
День 7 - 8
27-28.03.2021
День 9 - 10
29-30.03.2021
День 11 - 12
31.03-01.04.2021
День 1
Збір групи в Катманду. Ви можете прилетіти на будь-який рейс, але головне в цей день. Але чим раніше приїдете, тим більше побачите в цьому дивовижному місті. Зустрічаємося в заздалегідь заброньованому гвестхаусе в туристичному районі Тамель, заселяємось, відпочиваємо після перельоту і знайомимось з групою і нашим місцевим гідом. Можливо встигнемо сходити до Ступи Миру Сваямбунатх і в якості розминки піднятися до неї по 365 ступеням. Лягаємо раніше.
День 2
Переїзд в Покхару. Прокидаємося рано, вантажимо свої заздалегідь упаковані речі в мікроавтобус і не пізніше 6 ранку виїжджаємо в Сторону провінційного, але набагато більш чистого і туристичного міста Покхара, звідки стартують і закінчуються маршрути в нацпарку Аннапурна.
Їхати будемо приблизно 8 годин через яких 1,5-2 займе виїзд з долини Катманду. Дорога буде йти по вузькому гірському серпантину, на якому машини і автобуси роз'їжджаються всупереч всім законам фізики. Із слабкими нервами краще прийняти заспокійливе (жарт ... чи ні?). Чим далі від столиці, тим цікавіше стає вид за вікном і веселіше (гірше) дорога. Але до обіду ми все-таки доберемося до мети. Кинувши речі і швидко пообідавши вирушимо в парк де будь-який поважаючий себе, турист зобов'язаний прокотиться на човні по озеру Фева, подивитися індуїстський монастир на острові і обов'язково піднятися на пагорб до Ступи Миру, звідки відкривається чудовий вид. Ну або в зворотньому порядку. Саме містечко теж набагато більш приємне місце ніж запорошений Катманду, особливо набережна!
День 3
Далі кожен день за замовчуванням буде починатися зі слів - «встаємо дуже рано». На місцевих джипах приблизно за 2 години доїдемо до села Тікхедунга звідки починається наша піша подорож.
Одягаємо маленькі ходові рюкзаки і до вечора прощаємося зі своїми речами, які швидко зникають в дали на спинах портерів. Починаємо зі знаменитого «підйому 1000 ступенів». Сходи - це взагалі відмінна риса цього треку. Він приблизно на 65% складається саме з них, і тому при підготовці до нього, бажано потренуватися не просто в ходьбі, а саме на сходинках. Найпростіше в під'їзді Вашого будинку або найближчої висотки (якщо не вижене консьєржка).
Сам підйом досить крутий, але як Ви зрозумієте далі, нічим особливим не відрізняється, проте звучить красиво. Набравши приблизно 500 метрів опинимося в маленькому селищі Улер де зробимо великий привал і пообідаємо. Потім після ще одного невеликого переходу прийдемо на місце ночівлі в Бан Танта.
Перехід 3 км, набір висоти 750 м, скидання 100 м.
День 4
Сьогодні буде більш тривалий, але дуже красивий перехід через рододендроновий ліс. Тепер підйом не такий крутий, йти набагато приємніше, а коли ви підніметеся трохи вище, відкриється просто офігенний (по-іншому не придумав) вид на Дхаулагірі. Приходимо на обід в селище Горепані де і заночуємо. Починаємо потроху акліматизуватися і для цього зробимо вечірній підйом на «пагорб» Пун Хілл де є оглядовий майданчик, звідки при везінні відкриється ще один офігенний вид. Як правило, погода тут циклічна. Вночі хмари розсіюються, відкриваючи зоряне небо, вранці ясна і холодна погода, в міру нагрівання повітря піднімається туман з часом перетворюючись на хмари, з яких увечері мрячить або ллє дощ. А вночі хмари розсіюються... Але це в теорії. На практиці все може бути навпаки З огляду на висоту, то ця ночівля, як і наступні вже буде прохолодною. Звикнемо й до висоти, і до холоду.
Перехід 9 км, набір висоти 1380 м, скидання 700 м.
День 5
Нагадую, що встаємо завжди дуже рано. Знову піднімаємося на «пагорб» Пун Хілл, але тепер щоб побачити незабутній світанок з видом на Дхаулагірі, Мачапучаре і Аннапурну Південну. Надивившись і трохи промерзнув, спускаємося в лодж де ночували. Снідаємо і знову виходимо на стежку. Сьогодні нам потрібно піднятися на перевал Деуралі, а потім дійти до селища Чіуле. Теоретично треба написати "спуститися", але по факту це декілька не дуже великих спусків та підйомів. З місця нашої ночівлі буде відкриватися чудовий вид на Мачапучаре, вона ж «Fish Tail», вона ж «Риб'ячий Хвіст». Ця гора буде у нас попереду майже весь час і на мою особисту думку вона найкрасивіша на всьому треку! У цьому зі мною згоден і бог Шива, який за легендою там проживає. Відповідно гора священна і сходження законодавчо заборонені і підлягають кримінальній відповідальності. Та й сам бог не сильно гостинний, і поки нікому туди піднятися не вдалося.
Перехід 12 км, набір висоти 850м скидання 1400м
День 6
Сьогодні нам потрібно буде дійти до селища Сінува. За фактом ми залишимося майже на тойже висоті що і вранці, але для цього 2 рази спустимося і 2 рази піднімемося по схилах ущелини. Пам'ятайте на початку «1000 ступенів»? Ну ось так 2 рази вниз і 2 рази вгору . До цього часу це не буде здаватися дуже складним.
Перехід 12 км, набір висоти 1000м спуск 900м
День 7
Встаємо ... Йдемо ... Цілий день підіймаємоось по глибокій ущелині між Аннапурною і Мачапучар. Ми будемо йти вздовж річки, яка утворюється зі струмків, що течуть по схилах ущелини від талого зверху льодовика. Тому тут навіть в гарну погоду слизько і мокро. До кінця дня ми вийдемо із зони лісу і заночуємо в лодже Деоралі на висоті 3200 м. Вночі буде досить прохолодно, тому одягаємося тепліше.
Перехід 12 км, набір висоти 1200 м, спуск 300 м.
День 8
З ранку буде зрозуміло хто і як переносить висоту. Можливо з'являться перші ознаки «горняшки». Протягом дня нам потрібно набрати 1000 м і це забагато як для 1-го дня, тому робимо це не поспішаючи. Спочатку дійдемо до Базового табору Мачапучаре, де і поснідаємо. Сходом на морений вал звідки відкривається чудовий вид на ущелину. Ще через 2 години шляху нарешті прийдемо до цільової точці нашого трекінгу - Базовий Табір Аннапурни.
Разселимось і після обіду підемо на акліматизаційний вихід до льодовика. Обов'язково побачимо пам'ятну табличку Анатолію Букреєву - відомому альпіністові, який вижив і врятував кілька життів під час трагічних подій на Еверест в травні 1996 року. А через 2,5 року загинув тут під час підготовки до сходження на Аннапурну. До речі таких табличок тут вистачає. Багато хто вважає, що найсмертоносніша гора це Чогорі «К2», але насправді вона сама технічно складна, а смертність на ній не перевищувала 23%. А ось на Аннапурна, яка на 500 м нижче, цей показник становив 32% в 2015 р І в цьому немає нічого дивного, якщо знати, що Аннапурна - це ім'я богині родючості на санскриті, а в більш відомому нам індуїзмі її звуть Калі. Кому невідомо хто це - почитайте про неї хоча б у Вікіпедії, тільки не на ніч ...
До речі, ця ніч для деяких і так буде не найприємнішою. З огляду на, що ми ночуємо на висоті 4130 м остаточно проявляться і увійдуть в силу всі ознаки «горняшки», тому не робимо різких і енергійних рухів і намагаємося поспати.
Перехід 7 км. набір 1000м
День 9
Ті у кого вийшло заснути встають дуже рано Нам потрібно встигнути одягнутися і прийти до оглядового майданчику ще до сходу сонця. Приблизно 60 наступних хвилин ви забудете про недосип, кашель, холоді та інші неприємності і будете спостерігати схід сонця над святилищем Аннапурни. Такі моменти запам'ятовуються назавжди! Забивши карти пам'яті телефонів і фотоапаратів вщент, після невеликого і швидкого сніданку починаємо наш зворотний шлях.
Причому починаємо робимо це в швидкому темпі, щоб встигнути проскочити лавинонебезпечну зону ущелини до того, як сонце почне активно топити сніг. Стежка буде йти весь час вниз і це дозволить нам досить швидко спуститися і провести ніч в більш комфортних умовах і можливо навіть поспати
Перехід 15 км, набір 200м, спуск 1900 м
День 10
Сьогодні останній повноцінний день трекінгу до БЛА, і ми вдосталь насолодитись і спусками, і підйомами по мальовничих схилах Гімалаїв. В кінці дня, як вишенька на торті, отримаємо розслаблююче купання в гарячих джерелах на березі гірської річки. Повірте це чистий кайф!
Перехід 9 км, набір 650м, скидання 1300 м
День 11
Ще не час відсипатися! Встаємо раніше і після сніданку приблизно через 1-1,5 години прийдемо до місця зустрічі з джипами, які ще за 2 години відвезуть нас в Покхару. До речі на під'їздах до Покхара знаходиться пагорб Нагаркот - це Мекка Непальського парапланеризму. При бажанні і гарній погоді можна спуститися в Покхару на «крилі» політавши трохи разом з орлами з запаморочливими видами на долину і Гімалаї. Перекусивши пересідаємо в мікроавтобус до Катманду. Дорога займе 6-8 годин. Ось коли прийшов час виспатися! Ближче до ночі прибудемо в Катманду де і повечеряємо в який-небудь кафешці в Тамеле.
День 12
Сьогодні цілий день будемо вивчати Катманду. Відразу після сніданку підемо на Королівську площу і оглянемо всі місцеві визначні пам'ятки вцілілі або вже відновлені після землетрусу 2015 року. Потім поїдемо до величезної Ступи Миру Боднатх оточеної щільним кільцем сувенірних крамниць і тих, що моляться ченців. Звідси, «таємними стежками» пройдемо до храмово-поховального комплексу Пашупатинатх де побачимо церемонію спалення (або навіть не одну) і зможемо сфотографуватися з колоритними, в сенсі різнокольоровими, «псевдосвященимі псевдостарцамі» садху. Але хлопці просто так не працюють і дають себе знімати тільки за гроші.
Правда можна сторгуватися за недорого.
А ввечері закінчимо нашу подорож в одному з численних ресторанів, кафе або чим чорт не жартує, нічних клубів. Деякі з нас вже в цей день вилітають з Катманду додому. Це день прощання з Гімалаями, новими друзями і дивовижною країною. Десь, на Краю Світу!
ВАРТІСТЬ ПОДОРОЖІ
ВАРТІСТЬ ПОДОРОЖІ В Непал становить. 650 дол. США
СЮДИ ВХОДЯТЬ:
- ВСІ трансфери і переїзди з Катманду до точок початку і кінця треку і назад на мікроавтобусах і автобусах і / або пішки.
- ВСЕ ПРОЖИВАННЯ під час усієї подорожі з розрахунку розміщення по 2-3 людини в комфортному хостелі в Катманду (3 ночі) і кращих лоджах під час проходження маршруту, крім ночі в БЛА. Тут можливо буде розселення і по 7-9 чоловік, в залежності від кількості людей в цей день
- під час перебування в Катманду, я сам проведу невелику екскурсію за всіма зазначеними в плані пам'ятками і розповім цікавинки які знаю. Можливо Вам десь вийде заощадити на вході.
- загальна медична аптечка. Це розширений набір дозволених в цих країнах препаратів, але в кількості, достатній для 2-3 чоловік. Бажано мати при собі особисту аптечку. Якщо у вас є які-небудь хронічні хвороби або алергічні реакції, то обов'язково повідомте мені про це!
- МОЖЛИВІСТЬ нескінченно смикати мене за будь-яких питань (крім особистих), і Вам за це нічого поганого не буде
НЕ ВХОДЯТь:
- ПЕРЕЛІТ в Катманду і назад. Особисто я, буду відправлятися з Києва, тому зможу підказати як добиратися з / в Україну. Решті, прибуття в Катманду і назад доведеться організовувати самим, хоча я можливо щось зможу підказати. Я планую витратити за квитки в обидві сторони приблизно 550-600 дол. США
- ХАРЧУВАННЯ. Кожен має свої звички і стиль життя, тому формування меню у кожного своє. За великим рахунком на всьому треку є одне давно затверджене меню для ВСІХ лоджей (в мене є фото з цінами). Різниця полягає в ціні, яка росте разом з висотою. Чим вище лодж, тим вище ціни. Звичайно в Катманду є пара «супермаркетів», але я навіть не можу уявити, що там можна купити крім фруктів і напівфабрикатів. У той же час в лоджах завжди великі порції на будь-який смак. Птах, м'ясо, веганські меню. Я рекомендую виходити з розрахунку витрат від-25 дол. США. в день. Коротше, сильно заощадити як, втім, і витратитися на їжі не вийде. Отже, розрахункова сума становить приблизно 300-350 дол. США.
- ПОРТЕРИ*. Я рекомендую Вам користуватися послугами портерів. По-перше, це зручно - ви в принципі можете взяти якісь речі в яких сумніваєтеся. По-друге - недорого. Вартість складає 1 $ за 1 кг в день. Але не менше 20 $. Це означає, що як правило один портер тягне речі 2-3 людей. І по-третє, але не менш важливо - ви даєте роботу місцевим жителям, для яких це часто єдина можливість заробити собі на життя. У підсумку приблизно 7 $ в день -70 дол. США також в кінці прийнято давати чайові приблизно 20-30 дол. Разом приблизно 100 дол. США. Але ви можете взагалі не враховувати донний пункт якщо плануєте нести свої речі самі.
- ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ НА ТРЕКИ. Основні додаткові витрати у мене пішли на воду, підзарядку гаджетів і звичайно інтернет. Також платними опціями можуть бути душ, грілка і ін. Ціни на них також ростуть по мірі просування по маршруту. Наприклад 0,5 води яка в Катманду коштує 25 центів, на початку треку коштує 1 долар, а на БЛА може доходити до 5! Тому потрібно правильно розставляти пріоритети. У підсумку я рекомендую запланувати 5-7 доларів на день. Разом 50 дол. США
- ВІЗА. Віза в Непал коштує 50 дол. США
- ОСОБИСТІ ВИТРАТИ*. Це сувеніри, харчування, вхідні квитки на деякі пам'ятки, доп.екскурсіі, спорядження, активності (політ на параплані і ін.) Тут все залежить від ваших бажань і можливостей, але я думаю не менше 100 дол. США.
- СПОРТИВНА СТРАХОВКА *. З огляду на в тому числі і свій особистий досвід настійно рекомендую оформляти спортивну страховку з можливістю екстреної евакуації вертольотом без франшизи. Я сам в минулий раз повернувся з базового табору Евересту на вертольоті прямо в госпіталь Катманду (до речі відмінне місце) заощадивши від 1200 до 5000 дол. США. Ціни дуже різні в залежності від компанії. Це дуже бажано, але необов'язково.
- РЕЗЕРВ*. Це може бути будь-яка сума з запасом на різні непередбачені ситуації - втрати речей або документів тощо. Рекомендую мати при собі не менше 300 дол. США.
* Позначені бажані, але необов'язкові пункти. Вони не враховані в мінімальній вартості.
ВАРТІСТЬ РАЗОМ:
ціна подорожі 650 $ + харчування 300 $ + переліт 600 $ + доп.расходов 50 + віза 50 = 1650 дол. США
ОПЛАТА
Для підтвердження своєї участі в нашій подорожі - трекінг в Непалі до базового табору Аннапурни необхідно внести організаційний внесок 200 дол. США. не пізніше ніж за 45 днів до дня початку подорожі. Решта суми сплачується не пізніше першого дня подорожі
Під час треку, для безпечного, чіткого і скоординованого переміщення групи її учасники зможуть при необхідності безкоштовно користуватися раціями і GPS трекером
Там, де це можливо, я буду постійно вести фото та відеозйомку, а там, де це можливо буду використовувати дрон. В результаті як бонус, через якийсь час ви обов'язково безкоштовно отримаєте змонтований і озвучений груповий ролик про нашу подорож.
Важлива інформація!
ВІЗИ.
Не забувайте, що в залежності від Вашого громадянства, виду документів і маршруту слідування вам можуть знадобитися різні візи.
Вартість візи в Непалі становить 25 $ на 14 днів і 50 $ на 30 днів. З Києва в Катманду можна бюджетно дістатися на Air Arabia з пересадками з Дубай або Шарджа.
Громадяни України та Росії з будь-яким чинним закордонним паспортом, в Непалі отримують візу в аєропорту по прильоту.
СТРАХУВАННЯ.
Це не прогулянка в парку, а серйозний похід в горах. І хоча там в основному добре марковані і натоптані стежки, це все одно потенційно небезпечні і важкодоступні для евакуації місця. Підвернута нога або незручний камінь можуть серйозно зіпсувати задоволення і ускладнити всю подорож не тільки Вам. Також не забувайте про небезпеку «гірської хвороби». Я вже неодноразово перевіряв на собі її дію і один раз мені довелося скористатися послугами екстреної евакуації. Один рейс коштує 5000 доларів. Тому я Вам настійно рекомендую мати надійну медичну страховку на всю подорож, а на 7 днів треку в Непалі і 7 днів в Бутані оформити спортивну страховку з включеною екстреною евакуацією вертольотом.
ВАЖЛИВО!
п. 1 Я завжди правий! Для безпеки і злагодженості переміщення групи, на час усієї подорожі буде введена форма правління групи - АБСОЛЮТНА МОНАРХІЯ і ДИКТАТУРА. :))) В нестандартних і спірних ситуаціях приватна і громадська думка може бути висловлена і взята до уваги, АЛЕ остаточне рішення приймається мною одноосібно і виконується беззаперечно!
п.2 Якщо Вам здається, що я не маю рації дивись П. 1.
Також, з огляду на тривалий термін перебування в невеликому колективі з раніше невідомими Вам людьми, для збереження дружньої атмосфери і отримання задоволення від спілкування один з одним і подорожі в цілому, ЗАБОРОНЕНО провокувати суперечки на теми внутрішньої і / або зовнішньої ПОЛІТИКИ, РЕЛИГІЇ і НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ!
Екіпірування
Непальська частина - трек до Базового табору Аннапурни є досить «низькою» Майже весь трек проходить на висоті до 3000 м і лише 1 ночівля буде вище 4000м. При цьому це натоптана туристами стежка, що складається на 65% із ступенів з обладнаними місцями ночівлі - лоджії.
Свій намет брати НЕ ТРЕБА! Звичайно якщо вам дуже хочеться вигуляти їх в Гімалаях то візьміть, але це зайва вага.
Температурний режим: від +25 субтропічного «внизу» до -5 зі снігом «вгорі». Тому найціннішою річчю після взуття буде Ваш спальник.
1. Взуття.
- Обов'язково трекінгові черевики з нековзною підошвою, добре якщо з підтримкою гомілки.
- -легке та комфортне взуття, в якому ви зможете пройтися по місту, летіти в літаку і перебувати в хостелі
2. Одяг
- Хороша мембранна куртка яка повинна захистити Вас від опадів і вітру.
- Флісова кофта (полар), краще мати 2 різної товщини
- Футболки, різні, 2-3 штуки. Краще синтетичні - вони швидше сохнуть.
- Трекінгові, бажано мембранні штани, які повинні захистити Вас від опадів і вітру під час трекінгу, як і куртка.
- Легкі і зручні штани для прогулянок по місту і хостелу.
- трекінгові шкарпетки
- термобілизна
- шапка / кепка від дощу і сонця
- шарф або баф
- рукавички в основному від вітру
3. Комфорт
- зручний рюкзак для радіалок 20-25 л
- дощовик.
- трекінгові палки, необов'язково, але дуже бажано
- сонцезахисний крем
- сонцезахисні окуляри
- налобний ліхтарик
- термос
Якщо у Вас будуть питання (а вони у Вас будуть) по екіпіровці, то обговоримо їх все особисто і окремо з кожним під час підготовки ..
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ
День 1
Збір групи в Катманду. Ви можете прилетіти на будь-який рейс, але головне в цей день. Але чим раніше приїдете, тим більше побачите в цьому дивовижному місті. Зустрічаємося в заздалегідь заброньованому гвестхаусе в туристичному районі Тамель, заселяємось, відпочиваємо після перельоту і знайомимось з групою і нашим місцевим гідом. Можливо встигнемо сходити до Ступи Миру Сваямбунатх і в якості розминки піднятися до неї по 365 ступеням. Лягаємо раніше.
День 2
Переїзд в Покхару. Прокидаємося рано, вантажимо свої заздалегідь упаковані речі в мікроавтобус і не пізніше 6 ранку виїжджаємо в Сторону провінційного, але набагато більш чистого і туристичного міста Покхара, звідки стартують і закінчуються маршрути в нацпарку Аннапурна.
Їхати будемо приблизно 8 годин через яких 1,5-2 займе виїзд з долини Катманду. Дорога буде йти по вузькому гірському серпантину, на якому машини і автобуси роз'їжджаються всупереч всім законам фізики. Із слабкими нервами краще прийняти заспокійливе (жарт ... чи ні?). Чим далі від столиці, тим цікавіше стає вид за вікном і веселіше (гірше) дорога. Але до обіду ми все-таки доберемося до мети. Кинувши речі і швидко пообідавши вирушимо в парк де будь-який поважаючий себе, турист зобов'язаний прокотиться на човні по озеру Фева, подивитися індуїстський монастир на острові і обов'язково піднятися на пагорб до Ступи Миру, звідки відкривається чудовий вид. Ну або в зворотньому порядку. Саме містечко теж набагато більш приємне місце ніж запорошений Катманду, особливо набережна!
День 3
Далі кожен день за замовчуванням буде починатися зі слів - «встаємо дуже рано». На місцевих джипах приблизно за 2 години доїдемо до села Тікхедунга звідки починається наша піша подорож.
Одягаємо маленькі ходові рюкзаки і до вечора прощаємося зі своїми речами, які швидко зникають в дали на спинах портерів. Починаємо зі знаменитого «підйому 1000 ступенів». Сходи - це взагалі відмінна риса цього треку. Він приблизно на 65% складається саме з них, і тому при підготовці до нього, бажано потренуватися не просто в ходьбі, а саме на сходинках. Найпростіше в під'їзді Вашого будинку або найближчої висотки (якщо не вижене консьєржка).
Сам підйом досить крутий, але як Ви зрозумієте далі, нічим особливим не відрізняється, проте звучить красиво. Набравши приблизно 500 метрів опинимося в маленькому селищі Улер де зробимо великий привал і пообідаємо. Потім після ще одного невеликого переходу прийдемо на місце ночівлі в Бан Танта.
Перехід 3 км, набір висоти 750 м, скидання 100 м.
День 4
Сьогодні буде більш тривалий, але дуже красивий перехід через рододендроновий ліс. Тепер підйом не такий крутий, йти набагато приємніше, а коли ви підніметеся трохи вище, відкриється просто офігенний (по-іншому не придумав) вид на Дхаулагірі. Приходимо на обід в селище Горепані де і заночуємо. Починаємо потроху акліматизуватися і для цього зробимо вечірній підйом на «пагорб» Пун Хілл де є оглядовий майданчик, звідки при везінні відкриється ще один офігенний вид. Як правило, погода тут циклічна. Вночі хмари розсіюються, відкриваючи зоряне небо, вранці ясна і холодна погода, в міру нагрівання повітря піднімається туман з часом перетворюючись на хмари, з яких увечері мрячить або ллє дощ. А вночі хмари розсіюються... Але це в теорії. На практиці все може бути навпаки З огляду на висоту, то ця ночівля, як і наступні вже буде прохолодною. Звикнемо й до висоти, і до холоду.
Перехід 9 км, набір висоти 1380 м, скидання 700 м.
День 5
Нагадую, що встаємо завжди дуже рано. Знову піднімаємося на «пагорб» Пун Хілл, але тепер щоб побачити незабутній світанок з видом на Дхаулагірі, Мачапучаре і Аннапурну Південну. Надивившись і трохи промерзнув, спускаємося в лодж де ночували. Снідаємо і знову виходимо на стежку. Сьогодні нам потрібно піднятися на перевал Деуралі, а потім дійти до селища Чіуле. Теоретично треба написати "спуститися", але по факту це декілька не дуже великих спусків та підйомів. З місця нашої ночівлі буде відкриватися чудовий вид на Мачапучаре, вона ж «Fish Tail», вона ж «Риб'ячий Хвіст». Ця гора буде у нас попереду майже весь час і на мою особисту думку вона найкрасивіша на всьому треку! У цьому зі мною згоден і бог Шива, який за легендою там проживає. Відповідно гора священна і сходження законодавчо заборонені і підлягають кримінальній відповідальності. Та й сам бог не сильно гостинний, і поки нікому туди піднятися не вдалося.
Перехід 12 км, набір висоти 850м скидання 1400м
День 6
Сьогодні нам потрібно буде дійти до селища Сінува. За фактом ми залишимося майже на тойже висоті що і вранці, але для цього 2 рази спустимося і 2 рази піднімемося по схилах ущелини. Пам'ятайте на початку «1000 ступенів»? Ну ось так 2 рази вниз і 2 рази вгору . До цього часу це не буде здаватися дуже складним.
Перехід 12 км, набір висоти 1000м спуск 900м
День 7
Встаємо ... Йдемо ... Цілий день підіймаємоось по глибокій ущелині між Аннапурною і Мачапучар. Ми будемо йти вздовж річки, яка утворюється зі струмків, що течуть по схилах ущелини від талого зверху льодовика. Тому тут навіть в гарну погоду слизько і мокро. До кінця дня ми вийдемо із зони лісу і заночуємо в лодже Деоралі на висоті 3200 м. Вночі буде досить прохолодно, тому одягаємося тепліше.
Перехід 12 км, набір висоти 1200 м, спуск 300 м.
День 8
З ранку буде зрозуміло хто і як переносить висоту. Можливо з'являться перші ознаки «горняшки». Протягом дня нам потрібно набрати 1000 м і це забагато як для 1-го дня, тому робимо це не поспішаючи. Спочатку дійдемо до Базового табору Мачапучаре, де і поснідаємо. Сходом на морений вал звідки відкривається чудовий вид на ущелину. Ще через 2 години шляху нарешті прийдемо до цільової точці нашого трекінгу - Базовий Табір Аннапурни.
Разселимось і після обіду підемо на акліматизаційний вихід до льодовика. Обов'язково побачимо пам'ятну табличку Анатолію Букреєву - відомому альпіністові, який вижив і врятував кілька життів під час трагічних подій на Еверест в травні 1996 року. А через 2,5 року загинув тут під час підготовки до сходження на Аннапурну. До речі таких табличок тут вистачає. Багато хто вважає, що найсмертоносніша гора це Чогорі «К2», але насправді вона сама технічно складна, а смертність на ній не перевищувала 23%. А ось на Аннапурна, яка на 500 м нижче, цей показник становив 32% в 2015 р І в цьому немає нічого дивного, якщо знати, що Аннапурна - це ім'я богині родючості на санскриті, а в більш відомому нам індуїзмі її звуть Калі. Кому невідомо хто це - почитайте про неї хоча б у Вікіпедії, тільки не на ніч ...
До речі, ця ніч для деяких і так буде не найприємнішою. З огляду на, що ми ночуємо на висоті 4130 м остаточно проявляться і увійдуть в силу всі ознаки «горняшки», тому не робимо різких і енергійних рухів і намагаємося поспати.
Перехід 7 км. набір 1000м
День 9
Ті у кого вийшло заснути встають дуже рано Нам потрібно встигнути одягнутися і прийти до оглядового майданчику ще до сходу сонця. Приблизно 60 наступних хвилин ви забудете про недосип, кашель, холоді та інші неприємності і будете спостерігати схід сонця над святилищем Аннапурни. Такі моменти запам'ятовуються назавжди! Забивши карти пам'яті телефонів і фотоапаратів вщент, після невеликого і швидкого сніданку починаємо наш зворотний шлях.
Причому починаємо робимо це в швидкому темпі, щоб встигнути проскочити лавинонебезпечну зону ущелини до того, як сонце почне активно топити сніг. Стежка буде йти весь час вниз і це дозволить нам досить швидко спуститися і провести ніч в більш комфортних умовах і можливо навіть поспати
Перехід 15 км, набір 200м, спуск 1900 м
День 10
Сьогодні останній повноцінний день трекінгу до БЛА, і ми вдосталь насолодитись і спусками, і підйомами по мальовничих схилах Гімалаїв. В кінці дня, як вишенька на торті, отримаємо розслаблююче купання в гарячих джерелах на березі гірської річки. Повірте це чистий кайф!
Перехід 9 км, набір 650м, скидання 1300 м
День 11
Ще не час відсипатися! Встаємо раніше і після сніданку приблизно через 1-1,5 години прийдемо до місця зустрічі з джипами, які ще за 2 години відвезуть нас в Покхару. До речі на під'їздах до Покхара знаходиться пагорб Нагаркот - це Мекка Непальського парапланеризму. При бажанні і гарній погоді можна спуститися в Покхару на «крилі» політавши трохи разом з орлами з запаморочливими видами на долину і Гімалаї. Перекусивши пересідаємо в мікроавтобус до Катманду. Дорога займе 6-8 годин. Ось коли прийшов час виспатися! Ближче до ночі прибудемо в Катманду де і повечеряємо в який-небудь кафешці в Тамеле.
День 12
Сьогодні цілий день будемо вивчати Катманду. Відразу після сніданку підемо на Королівську площу і оглянемо всі місцеві визначні пам'ятки вцілілі або вже відновлені після землетрусу 2015 року. Потім поїдемо до величезної Ступи Миру Боднатх оточеної щільним кільцем сувенірних крамниць і тих, що моляться ченців. Звідси, «таємними стежками» пройдемо до храмово-поховального комплексу Пашупатинатх де побачимо церемонію спалення (або навіть не одну) і зможемо сфотографуватися з колоритними, в сенсі різнокольоровими, «псевдосвященимі псевдостарцамі» садху. Але хлопці просто так не працюють і дають себе знімати тільки за гроші.
Правда можна сторгуватися за недорого.
А ввечері закінчимо нашу подорож в одному з численних ресторанів, кафе або чим чорт не жартує, нічних клубів. Деякі з нас вже в цей день вилітають з Катманду додому. Це день прощання з Гімалаями, новими друзями і дивовижною країною. Десь, на Краю Світу!
Екіпірування
Інші мої маршрути