Похід на Край Світу:
"5 вершин" Тихого океану
Серпень - вересень 2021 (або за вашим бажанням)
Край Світу - «загублені» острова Тихого океану. Для більшості наших співвітчизників вони асоціюються з рекламою «елітного» відпочинку на «райських» пляжах і «людоїдами», які ходять голими і колись з'їли Кука. Коротше ніхто не знає де це і чи є воно взагалі?! Ось я і пропоную Вам з'ясувати де це і що там їдять? ;)
Отже, ми відвідаємо 5 острівних держав, піднімемося на вищі точки 4 з них, а в п'ятій, дуже близько познайомимося з одним з місцевих богів, за сумісництвом неймовірним активним вулканом. Це незвичайний трекінг, а експериментальний. Це означає, що поки в такому вигляді його не робив ніхто. Ми взойдём на пік Вільгельма, який є вершиною не лише Папуа Нової Гвінеї, а й усього Тихоокеанського регіону. У самій щасливій країні світу Вануату заглянемо в жерло активного вулкана Ясур. Подивимося з самого верху на Фіджі, Соломонові острови та Філіппіни. Звичайно побачимо не тільки гори, але і знамениті райські пляжі і звичайно людей - міських, сільських, диких ... Ну і ще багато чого цікавого і екзотичного. Кожен день Вам буде чому здивуватися.
Ми будемо намагатися дистанціюватися від звичних туристичних маршрутів і великих туристичних агентств там, де це можливо, але в будь-якому випадку нам доведеться користуватися послугами місцевих гідів і провідників. Адже це не буде легкою прогулянкою по річному саду і не «матрацний» відпочинок на пляжі в екзотичній країні! Ми перевіримо на собі задушливу вологість тропічного лісу, силу зливи, вплив «горняшка», прохолоду ночей на висоті, пройдемо понад 100 км по сильно пересіченій місцевості ну і інші «радощі» пішого походу. Але в результаті всього за 1 місяць побачимо не мало вражаючих місць, про кожного з яких більшість жителів планети просто не знають, а все travel-передачі і блогери облизуються, але обходять стороною.
Маршрут подорожі: Сінгапур - Фіджі (Нанді) - Сува - (сходження Томанііві -Нанді - Вануату (Порт-Віла) - Танна (вулкан Ясур) - Соломонові острови (Хоніара) - сходження Попоманасеу -Водоспад Тенар - Папуа Нова Гвінея (Порт Морсбі) -Маунт Хаген (Горока) -восхожденіе гора Вільгельма - Маунт Хаген (Горока) фестиваль? -Порт Морсбі - Філіппіни (Маніла) - Давао -восхожденіе на Апо - Маніла
Це буде найцікавіше подорож в життя ... поки я не придумаю наступне :)
День 1 - 2
01-02.08.2021
День 3 - 4
03-04.08.2021
День 5 - 6
05-06.08.2021
День 7 - 8 - 9
07-09.08.2021
День 10 - 11
10-11.08.2021
День 12 - 13
12-13.08.2021
День 14 - 15
14-15.08.2021
День 16 - 20
16-20.08.2021
День 21 - 22
21-22.08.2021
День 23 - 27
23-27.08.2021
День 28 - 31
28-31.08.2021
День 32
01.09.2021
День 1. Сінгапур
Збір групи. Ви можете прилетіти будь-яким рейсом, головне в цей день. Селимося в хостел або готель. Знайомство з новими друзями і містом.
День 2
Переліт на острови Фіджі в містечко Нанді. Якщо пощастить і встигнемо на автобус до столиці Сува (4 години) то вирушимо в цей день. Якщо немає, то відпочинемо на пляжі переночуємо і поїдемо туди завтра.
День 3
Сьогодні присвятимо день відпочинку на пляжі (ми ж на райських островах) і підготовці до треку - супермаркет, вода продукти і т.д.
День 4
О 7.30 нас забирають на джипах і до 11.00 привозять в село Nabalesere звідки ми сходимо подивитися на невеликий водоспад і пообідаємо. Після обіду в 15,00 на машинах вирушаємо в село Navai де повечеряємо і заночуємо.
День 5
Сьогодні піднімаємося на найвищу точку островів Фіджі - м Томанііві (1324м). Прокидаємося о 7.00, снідаємо і в 8.00 стартуємо. Приблизно в 11.30 будемо на вершині, де перекусимо, зробимо кілька світлин видів і вирушимо назад в село. Це перша і невелика вершина, але не можна ж відразу лізти на 4500. Треба починати поступово :). На ночівлю переїжджаємо в село Нага.
День 6
Снідаємо і в 8.30. починаємо наш хайкинг. Пройдемо 11 кілометрів по пересіченій місцевості і витратимо приблизно 6 годин. Близько річки ненадовго зупинимося щоб перекусити і викупатися. На ночівлю прийдемо до села Набутаутау.
День 7
Після сніданку короткий переїзд до початку старту. Цей день буде схожий на вчорашній тільки пройдемо 21 км і постараємося вкластися в 8 годин. Відпочинемо і заночуємо в лодже «У Балу».
День 8
Після сніданку буде невелика прогулянка з гідом навколо села Навала після якої ми вирушимо до Нанді, де оглянемо місцевий діючий храм і залишок дня присвятимо океану.
День 9
Збираємося, виселяємось і в обід вилітаємо до сусідньої острівної держави Вануату в столицю Порт-Віла. Це найщасливіша країна світу! За опитуванням 97% населення тут щасливі. І я їх розумію. Після поселення сходимо на вечірню набережну. За твердженням американців тут вирощують найсмачніших курок, яких туди імпортують як самий екологічно-чистий продукт. Ну ось і спробуємо. Обов'язково заглянемо на дуже колоритний нічний ринок. Саме тут я їв найсмачніший ананас в своєму житті, і тільки за цим сюди вже варто повернутися.!
День 10
Звичайно тут є відмінний пляж і така попсова, але цікава пам'ятка, як єдине в світі підводне поштове відділення. Відвідаємо, відправимо листівку.
День 11
Вранці вилітаємо на острів Танна, де розташований постійно діючий останні 800 років вулкан Ясур. Поселимося в екзотичних бунгало недалеко від вулкана. Це найдоступніший вулкан, але це не означає, що самий тихий. У другій половині дня вирушимо на вершину і до темна будемо насолоджуватися компанією цього місцевого божества. Це відчуття не можна передати на фото або відео, але Вам все одно варто подивитися їх в галереї. А вночі під його рокіт відмінно спиться.
День 12
Крім вулкана тут є багато цікавих локацій як водоспад в джунглях, печери і пляжі. До речі господарі цього бунгало справжні аборигени і нащадки людожерів. При бажанні можна домовитися і з'їздити в дійсно дикому племені, але це недешево і трохи небезпечно. Є не менш екзотичні активності такі, як бординг, лижі по чорній золі вулкана або кінські прогулянки, пляж, водоспад тощо. Присвятимо цьому всьому цілий день по інтересам. Увечері можемо знову сходити на вулкан.
День 13
Сьогодні після обіду повертаємося до столиці, але перед цим заїдемо на місцевий ринок і можливо щось купимо у аборигенів. Але тут це не головне :)
День 14
Вирушаємо до столиці держави Соломонові острови - Хоніара, вивчаємо місто і прилеглі пляжі.
День 15
Сьогоднішній день витратимо на підготовку до трекінгу. Можливо сходимо в невелику прогулянку до водоспадів Тенар? Або знайдемо пляж де людей поменше. Кажуть, там вони ще залишилися. Ще сьогодні нам потрібно встигнути як зазвичай - супермаркет, вода, їжа ...
День 16-20 Трекінг Попоманасеу
Це вже не розминка. Наступні 5 днів ми проведемо в справжньому тропічному лісі
День перший - автомобілем доїжджаємо до від Голдріджа і далі пішки до Велика річка, де за розповідями місцевих гідів є прекрасне місце для табору. Десь вісім годин ходьби +/-
День другий - від Великої річки до Австралійського табору - шість-сім годин
День третій - сходження на пік Попоманасеу (2335 м), спуск і повернення в Австралійський табір - шість-вісім годин, чистого ходу
День четвертий - від Австралійського табору до Великої Річки - сім-вісім годин
День п'ятий - від Великої Річки до Голдріджа - п'ять-шість годин. Повернення до Хоняри.
Це опис та поради з розподілу днів і вибору гіда дав один австралійський досить досвідчений мандрівник з підготовкою вище середнього рівня. До всього іншого він сказав, що головною помилкою його групи була недооцінка складності даного треку через «невеликі висоти». Він стверджує, що в 2018 році це балу НЕ розмічена стежка, а дикі джунглі, де можуть знайти шлях тільки досвідчені місцеві гіди. Він дуже рекомендував робити це за 5 днів і бути готовим в постійному дощу і вогкості. На верху, за його висловом: «Вас чекає 2335 м чистої радості». Я планую перевірити.
День 21
Цілий день проведемо в перельотах Хоніара- Порт Морсбі -Маунт Хаген (Горока) Папуа
День 22
В середині серпня і в середині вересня в двох сусідніх містах, звідки може стартувати трек до вершини гори Вілігельм, проходить 2 грандіозних фестиваля Папуа Нової Гвінеї, куди приїжджають представники понад 300 племен! Це чудові свята і багато хто хотів би побачити це видовище. Тому якщо є можливість і бажання, то варто розраховувати всю поїздку так, щоб потрапити сюди саме під час одного з фестивалів.
День 23 - 26
День 1 Нас заберуть з Гороки або Маунт Хагена і приблизно 6 годин будуть везти вглиб острова, по мальовничій трасі Хайгхланд до гвестхауса Kegesugl де ми переночуємо
День 2. Після сніданку ми виходимо на трек і приблизно за 4-5 годин доберемося до базового табору біля озера Піунде. Звикаємо до висоти. Відпочиваємо. 18-19.00 Ранній відбій.
День 3 Підйом в 1,00 ночі і вихід в сторону вершини. Щоб побачити панораму з вищої точки нам потрібно встигнути піднятися туди до 7,00. Потім спуск в базовий табір і далі до гвестхауса Kegesugl
День 4 переїзд в Горока або Маунт Хаген.
День 27
Знову день перельотів. Маунт Хаген - Порт Морсбі- Маніла Давао (Філіппіни)
День 28
Давао, екскурсії, підготовка до трекінгу.
День 29-31
День 1. О 1.00 ночі нас забирають з Давао і везуть до точки початку треку. Стартуємо ногами приблизно в 5,30 і до 14,00 повинні прийти в кемпінг на обід, потім відпочинок, і ранній відбій.
День 2. Підйом о 4 ранку і в 4,30 вихід на трек що б зустріти світанок і сніданок на вершині Філіппін (2956 м). Вивчення інших вершин. Спуск в табір. Приблизно до 15,00 рання вечеря і відбій.
День 3. Повернення в точку старту і повернення в Давао приблизно о 18:00.
День 32
Переліт з Давао в Манілу. Сьогодні наша тривала подорож по островах і горах тихоокеанського регіону закінчується. Ми піднялися на всі п'ять вершин та повертаємося до Маніли. Звідси ми роз'їжджаємося кожен за власним маршрутом. Хтось повертається додому, де за ним давно скучили, хтось продовжить подорож, а хтось поїде релаксувати на океанські пляжі. У будь-якому випадку Ви перші хто здійснив цю подорож, і Ви не забудете його ніколи.
To be continued :)
ВАРТІСТЬ ПОДОРОЖІ
Так, це не найдешевший захід ...
ЦІНА ОСНОВНОЇ ПОДОРОЖІ
6400 дол. США при групі від 5 чоловік
6600 дол. США при групі 4 осіб
6900 дол. США при групі 3 осіб (мінімальна кількість)
СЮДИ ВХОДЯТЬ:
- ВСЕ ПЕРЕМІЩЕННЯ за вказаним маршрутом на всіх видах транспорту включаючи міжнародні та внутрішні авіаперельоти, автобуси, трансфери в / з аеропорту, пороми, поїздки за загальними продуктами в супермаркет, переїзди до точок початку треків і назад, відвідування (за бажанням і можливості) місцевих пам'яток та ін. на таксі, орендованому авто, мопеді і / або пешком
- ВСЕ ПРОЖИВАННЯ під час усієї подорожі з розрахунку розміщення по 2-3 людини в хороших готелях або в невеликих готелях (якщо пощастить) в міський частини маршруту
- також Всі зазначені в описі треки, з проживанням та послугами гідів
- базове харчування на треках,
- під час треку, для безпечного, чіткого і скоординованого переміщення і поведінки групи будуть використовуватися сучасні технічні засоби (супутниковий телефон, рації, GPS трекер)
- там, де це можливо, я буду використовувати дрон і просто вести фото та відеозйомку. Через якийсь час ви обов'язково безкоштовно отримаєте змонтований про озвучений груповий ролик про нашу подорож.
- загальна медична аптечка. Це розширений набір дозволених в цих країнах препаратів, але в кількості, достатній для 2-3 чоловік. Бажано мати при собі особисту аптечку. Якщо у вас є які-небудь хронічні хвороби або алергічні реакції, то обов'язково повідомте мені про це!
- МОЖЛИВІСТЬ нескінченно смикати мене за будь-яких питань (крім особистих), і Вам за це нічого поганого не буде.
НЕ ВХОДЯТЬ:
- ОСНОВНИЙ ХАРЧУВАННЯ. Це харчування в містах поза треків. Кожен має свої звички і стиль життя, тому формування меню у кожного своє. Звичайно при об'єднанні кількох людей і готуванні продуктів з супермаркету буде набагато економніше харчування в ресторанах. На всіх треках включено базове харчування, але докладніше про його складових буде відомо вже по прибуттю. Воно не враховує переваги кожного, а просто має стандартний набір продуктів в кожному випадку. Тому необхідно буде запасатися снеками, бутербродами, водою і гарячими напоями заздалегідь в супермаркетах. Ціни в супермаркетах невисокі. Є багато дешевих фруктів і овочів. Я рекомендую виходити з розрахунку витрат 30 дол. США. в звичайний день і 15 дол. США в день на треку. Коротше, можна сильно заощадити, а можна і навпаки, все в ваших руках. Отже, розрахункова сума для мене як активного м'ясоїда становить приблизно 750 дол. США.
- ПЕРЕЛІТ до початку і виліт з точки закінчення подорожі. Особисто я, буду відправлятися з Києва, тому зможу підказати як добиратися з / в Україну. Решті, прибуття в початкову точку і потім відліт з кінцевої точки маршруту доведеться організовувати самим, хоча я можливо щось зможу підказати. Я планую витратити за квитки в обидві сторони приблизно 900 дол. США.
- РЕЗЕРВ. Це може бути будь-яка сума з запасом на різні непередбачені ситуації - втрати речей або документів і ін., Або на радості себе коханого (делікатеси, сувеніри, одяг, додаткові екскурсії, активності і т.д. Рекомендую мати при собі не менше 1000 дол. США.
РАЗОМ МІНІМАЛЬНА ВАРТІСТЬ ПОДОРОЖІ СКЛАДЕ:
ціна подорожі 6400$+ харчування 750$+переліт 900$= 8050 дол. США
Як я вже писав вище, для охочих небагато продовжити і урізноманітнити свій відпочинок можливо заздалегідь обговорити організацію різних активностей, наприклад, дайвінгу або релаксу на пляжі. У цьому регіоні більше звикли бачити багатьох австралійських і американських туристів, які подорожують на круїзних лайнерах або яхтах, тому ціни на різні активності можуть неприємно здивувати, тому що організовуються великими туристичними агентствами. Однак завжди можна знайти альтернативу якщо зайнятися цим заздалегідь.
ОПЛАТА
У зв'язку з тим, що, трек на пік Вільгельма, вважається дуже престижним, як наприклад в Непалі трек до БЛЕ, тому повинен бути повністю оплачений не пізніше ніж за 60 днів до дати його початку. А ось сходження на Попоманасеу, дуже рідкісний і мало популярний трек, але через це також вимагають ранню передоплату. Авіаквитки за хорошими цінами потрібно брати організовано за 2-4 місяці. В результаті оплата буде відбуватися поетапно:
У зв'язку з логістичної складністю маршруту вибір та бронювання рейсів і треків будуть проводитися мною одним для всієї групи одночасно після остаточного її формування, тобто надання копій паспортів та отримання передоплати.
1 частина платежу в розмірі 2000 дол. США. повинна бути виконаний в момент остаточного формування групи, тобто не менше ніж за 4 місяці до початку подорожі. Попередньо крайній термін остаточного формування групи - квітень 2021 року. Ці кошти будуть витрачені для одночасного придбання авіаквитків за маршрутом.
2 частина платіж. 2000 дол. США може бути виплачений частинами або одноразово, але не пізніше ніж за 60 днів до початку треку.
3-тя частина платежу. Залишок суми, яка оплачується в будь-який час, але не пізніше дня початку подорожі.
Про спосіб оплати будемо домовлятися окремо з кожним учасником.
Важлива інформація!
В середині серпня та вересня в ПНГ проходять 2 дуже барвистих і видовищних фестивалю куди з'їжджаються представники більше 300 (іноді, кажуть і 1000) різних місцевих племен аборигенів. Це ті заходи, які варто побачити!
Також, у зв'язку з погано передбачуваним найближчим майбутнім через пандемію, а також виходячи з того, що кращий час для проведення цього треку серпень чи вересень, то попередньо даний трек планується на серпень-вересень 2021 року. Відповідно крайній термін остаточного формування групи -квітень 2021 року.
Однак, якщо у Вас вже є компанія не менше 3-х осіб і у Вас є свої побажання по датах проведення походу, то я можу спробувати змінити тривалість і розклад маршруту за вашим бажанням. Можливо також, додати, наприклад, кілька днів і організувати дайвінг в одній з цих країн за Вашим вибором і т.д.
У будь-якому випадку крайній термін формування групи не менше 4 місяців до дати початку походу.
ВІЗИ!
З огляду на екзотичність регіону, необхідно заздалегідь продумати і отримати необхідні візи та дозволи. Не забувайте, що в залежності від Вашого громадянства, виду документів і маршруту слідування вам можуть знадобитися різні візи.
Для громадян України, на даний момент, не потрібна віза для не довгострокового відвідування туру Сінгапур, Фіджі і Вануату. Однак необхідно отримувати візи для Соломонових островів, Папуа-Нова Гвінея (ПНГ) і Філіппін. При наявність біометричного паспорта є можливість скористатися безвізовим режимом з Європою для організації перельоту.
Для Росіян є спрощений порядок отримання віз в ПНГ в електронному вигляді.
У кожному разі треба розглядати документи разом з планованим маршрутом прильоту і вильоту.
Деякі візи потрібно робити близько 2 або більше !! місяців
ВАКЦИНАЦІЯ !!!
ДУЖЕ ВАЖЛИВО!! ЗАЗДАЛЕГІДЬ треба подумати про ВАКЦИНАЦІЇ !! У всіх країнах ми будемо знаходиться в дикій природі і можливі контакти з дикими тваринами, комахами, а також буде безліч контактів з місцевими жителями. Для кожної країни є список обов'язкових і рекомендованих щеплень який вимагають навіть для отримання візи або при в'їзді в країну. Частина з них у Вас можливо вже є, але деякі з них треба робити за 4 місяці, а деякі 2 рази. АЛЕ не можна робити все відразу! Тому ДУЖЕ ВАЖЛИВО почати готуватися не менше ніж за півроку. Це окрема тема підготовки до подорожі.
СТРАХУВАННЯ.
З тієї ж причини ОБОВ'ЯЗКОВА необхідна хороша медична спортивна страховка, обов'язково покриває екстрену евакуацію вертольотом з важкодоступних районів.
ВАЖЛИВО!
п. 1 Я завжди правий! Для безпеки і злагодженості переміщення групи, на час усієї подорожі буде введена форма правління групи - АБСОЛЮТНА МОНАРХІЯ і ДИКТАТУРА. :))) В нестандартних і спірних ситуаціях приватна і громадська думка може бути висловлена і взята до уваги, АЛЕ остаточне рішення приймається мною одноосібно і виконується беззаперечно!
п.2 Якщо Вам здається, що я не маю рації дивись П. 1.
Також, з огляду на тривалий термін перебування в невеликому колективі з раніше невідомими Вам людьми, для збереження дружньої атмосфери і отримання задоволення від спілкування один з одним і подорожі в цілому, ЗАБОРОНЕНО провокування суперечок на теми внутрішньої і / або зовнішньої ПОЛІТИКИ, РЕЛИГИИ і НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ!
Підводячи проміжний підсумок вищесказаного отримуємо що:
1 Це серйозна піша подорож для людей із середньою або вище туристичною підготовкою, що мали досвід довгих піших походів, бажано неодноразовий і в різних кліматичних умовах.
2. Це експериментальний похід, тому можливі різні непередбачені ситуації, до яких потрібно бути готовим.
3. Це похід по екзотичним країнам до якого потрібно готуватися документально, морально і фізично не менше ніж за 4 місяці.
4. Це не найдешевший захід.
5. Рекомендований час серпень чи вересень, але похід може відбутися практично в будь-який час року за бажанням групи. Мінімальна кількість осіб - 3
Отже, якщо Ви вже хочете побачити далекі острови на краю світу і все вищевказане Вас не лякає і не зупиняє, то швидше звертайтеся.
Фото Відео з моєї подорожі в Вануату є в галереї, а ось відео.
Екіпірування
Острови Меланезії і Філіппіни перебувають в тропічній частині Тихого океану і це сильно впливає на погоду в цьому регіоні. Тут жарко і волого, днем обов'язково йде дощ. Тут завжди тепло на узбережжі, але ми з Вами будемо в горах, де як завжди набагато прохолодніше. На вершинах Апо і Попоманасеу температура на ночівлю може опускатися до 0, а на піку Вільгельма і до -5 градусів. У нас буде всього кілька ночівль у наметах. Скрізь їх можна буде орендувати на місці, також як і спальники. З одного боку, якщо ви дуже любите свій намет і готові тягати його з собою всюди, то чому б ні, а з іншого боку це зайва вага в літаку. Теж стосується спальника. Ці питання ми будемо вирішувати остаточно після формування групи. У всьому іншому я навряд чи розповім Вам щось нове. Як завжди одягаємося шарами, але з упором на вологозахист. Через високу вологість, якщо немає сонця то все дуже погано сохне, тому не забуваємо про гермомішки і непромокальні чохли. Часто будемо йти, а десь навіть прорубуватися, по густому тропічному лісі, тому одяг повинен захищати шкіру від непотрібних контактів з навколишнім середовищем. В іншому як зазвичай, але про всяк випадок нагадаю мінімальний список обов'язкових речей.
1. Взуття.
- Обов'язково трекінгові черевики з нековзною підошвою, добре якщо з підтримкою гомілки.
- легке і комфортне змінне взуття, в якому ви зможете пройтися по пляжу, місту, летіти в літаку і перебувати в хостелі
2. Одяг
- Хороша мембранна куртка яка повинна захистити Вас від опадів і вітру.
- Флісова кофта (полар), краще мати 2 різної товщини
- Футболки, різні, 2-3 ... 8 штуки. Краще синтетичні - вони швидше сохнуть.
- Трекінгові, бажано мембранні штани, які повинні захистити Вас від опадів і вітру під час трекінгу, як і куртка.
- Легкі і зручні штани для прогулянок по місту і хостелу.
- трекінгові шкарпетки
- термобілизна
- шапка / кепка від дощу і сонця
- шарф або баф
- рукавички
3. Комфорт
- зручний рюкзак для радіалок 20-25 л
- дощовик.
- трекінгові палки, необов'язково, але дуже бажано
- сонцезахисний крем
- сонцезахисні окуляри
- налобний ліхтарик
- сірники
- термос
- особиста аптечка
Насправді для цього маршруту є дуже багато нюансів і їх ми обговоримо вже після формування групи на стадії підготовки, окремо з кожним учасником.
Трекінг до піку гори Вілігельм Гора Вільгельма (4509 м) це найвища точка не тільки Папуа, а й усього тихоокеанського регіону!
Стоимость путешествия
ЦЕНА ОСНОВНОГО ПУТЕШЕСТВИЯ - 1550 долл. США
СЮДА ВХОДЯТ:
- ВСЕ ПЕРЕМЕЩЕНИЯ по указанному маршруту на всех видах транспорта включая: внутренние авиаперелёты, автобусы, трансферы в/из аэропорта, паромы, поездки за общими продуктами в супермаркет, переезды к точкам начала треков и обратно, посещение ( по желанию и возможности) местных достопримечательностей и др. на такси, арендованном авто и/или пешком
- ВСЁ ПРОЖИВАНИЕ во время основного путешествия из расчёта размещения по 2-3 человека в хороших хостелах или в небольших гостиницах (если повезёт)
- ВСЕ пропуска в нацпарки.
- ВОЗМОЖНОСТЬ бесконечно дёргать меня по любым вопросам (кроме личных), и Вам за это ничего плохого не будет
- использование раций и GPS трекера для безопасности и удобства координирования на треке.
- бесплатный, профессионально смонтированный и озвученный групповой видео ролик, по материалам снятыми во время нашего путешествия, в том числе и с дрона.
- базовая аптечка
НЕ ВХОДЯТ:
- ПИТАНИЕ Каждый имеет свои привычки и стиль жизни, поэтому формирование меню у каждого своё. Конечно при объединении нескольких человек и готовке продуктов из супермаркета будет гораздо экономнее питания в ресторанах. На треках готовка и разогрев еды будут невозможны по причине запретов на разведение любого огня. Поэтому необходимо будет запасаться снеками, бутербродами, водой и горячими напитками заранее в супермаркетах. Цены в Южной Америке не высокие, а порции часто большие. Цены в супермаркетах примерно на уровне с нашими. Есть много дешёвых фруктов и овощей. Я рекомендую исходить из расчёта затрат 35 дол. США. в обычный день и 15 долл. США в день на треке. Знаменитый аргентинский стейк примерно 300грамм с гарниром стоит 13-15 дол. США. Короче, можно сильно сэкономить, а можно и наоборот, всё в ваших руках. Итого расчётный максимум 400 дол. США.
- ПЕРЕЛЁТ к началу и вылет из точки окончания путешествия. В среднем перелёт занимает 1-1,5 дня. Если у Вас есть Английская виза, то вы можете сильно сэкономить и билет Киев-БА-Киев может стоить 750-850 дол. США в обе стороны. В противном случае средняя стоимость такого перелёта через Рим, Мадрид или Париж находиться в районе 1200 дол. США.
- РЕЗЕРВ. Это может быть любая сумма с запасом на разные непредвиденные ситуации - потери вещей или документов и др.) или на радости себя любимого (деликатесы, сувениры, одежду, дополнительные экскурсии и т.д. Рекомендую иметь при себе не менее 400 дол. США . Я потратил 170 .
ИТОГО: МИНИМАЛЬНАЯ СТОИМОСТЬ ОСНОВНОГО ПУТЕШЕСТВИЯ :
Цена путешествия 1550$+ питание 400$+ перелёт 1200$= 3150 дол. США
ЦЕНА ДОПОЛНИТЕЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ.
Для желающих немного продлить и разнообразить свой отдых и поучаствовать в описанной выше дополнительной программе есть 2 её варианта.
Вариант №1 – Полный маршрут - 7 дней, цена - 1100 дол. США.
Вариант №2 - Также, но без посещения Уругвая (Монтевидео) – 5 дней, цена – 830 дол. США.
СЮДА ВХОДЯТ:
- ВСЕ ПЕРЕМЕЩЕНИЯ по указанному маршруту на всех видах транспорта включая: внутренние авиаперелёты, автобусы, трансферы в/из аэропорта, паромы, поездки за общими продуктами в супермаркет, переезды к точкам начала треков и обратно, посещение ( по желанию и возможности) местных достопримечательностей и др. на такси, арендованном авто и/или пешком
- ВСЁ ПРОЖИВАНИЕ во время основного путешествия из расчёта размещения по 2-3 человека в хороших хостелах или в небольших гостиницах (если повезёт)
- входы на водопады с аргентинской и бразильской стороны
- посещения Статуи Христа, о. Сахарная голова, храма св. Себастьяна и лестницы Селарона в Рио де Жанейро и плотины Итайпу в Парагвае
НЕ ВХОДЯТ:
- ПИТАНИЕ. Как и на горной части, каждый формирует своё меню согласно своим требованиям и желаний. Исходя из вышеуказанных сделанных ориентировочно на питание стоит отложить от 150-250 долл.США
- РЕЗЕРВ. Рекомендую иметь при себе не менее 300 долл. США
- ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ ЭКСКУРСИИ такие как: Парк птиц (~15$), полёты на вертолётах (~130-150$), катание на лодках (~50-60$) и др. не указанные в описании
СТОИМОСТЬ ДОПОЛНИТЕЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ СОСТАВИТ
Цена программы 830$ + питание 150$=980 дол. США
ОПЛАТА
Чтобы присоединиться к путешествию необходимо сделать предоплату в размере– 500 дол. США.
Для участия в дополнительной части похода необходимо сделать отдельную предоплату в размере 460 (300) дол. США в зависимости от выбранного вами варианта
Остальная оплата может быть сделана в любое время, но не позднее чем день начала путешествия. О способе оплаты будем договариваться отдельно с каждым участником.
Дізнатися вартість
Край Світу - «загублені» острова Тихого океану. Для більшості наших співвітчизників вони асоціюються з рекламою «елітного» відпочинку на «райських» пляжах і «людожерами», які ходять голими і колись з'їли Кука. Коротше ніхто не знає де це і чи є воно взагалі?! Ось я і пропоную Вам з'ясувати де це і що там їдять? ;)
Отже, ми відвідаємо 5 острівних держав, піднімемося на вищі точки 4 з них, а в п'ятій, дуже близько познайомимося з одним з місцевих богів, за сумісництвом неймовірним активним вулканом. Це незвичайний трекінг, а експериментальний. Це означає, що поки в такому вигляді його не робив ніхто. Ми взойдём на пік Вільгельма, який є вершиною не лише Папуа Нової Гвінеї, а й усього Тихоокеанського регіону. У самій щасливій країні світу Вануату заглянемо в жерло активного вулкана Ясур. Подивимося з самого верху на Фіджі, Соломонові острови та Філіппіни. Звичайно побачимо не тільки гори, але і знамениті райські пляжі і звичайно людей - міських, сільських, диких ... Ну і ще багато чого цікавого і екзотичного. Кожен день Вам буде чому здивуватися.
Маршрут подорожі: Сінгапур - Фіджі (Нанді) - Сува - (сходження Томанііві -Нанді - Вануату (Порт-Віла) - Танна (вулкан Ясур) - Соломонові острови (Хоніара) - сходження Попоманасеу -Водоспад Тенар - Папуа Нова Гвінея (Порт Морсбі) -Маунт Хаген (Горока) -восхожденіе гора Вільгельма - Маунт Хаген (Горока) фестиваль? -Порт Морсбі - Філіппіни (Маніла) - Давао -восхожденіе на Апо - Маніла
День 1. Сінгапур
Збір групи. Ви можете прилетіти будь-яким рейсом, головне в цей день. Селимося в хостел або готель. Знайомство з новими друзями і містом.
День 2
Переліт на острови Фіджі в містечко Нанді. Якщо пощастить і встигнемо на автобус до столиці Сува (4 години) то вирушимо в цей день. Якщо немає, то відпочинемо на пляжі переночуємо і поїдемо туди завтра.
День 3
Сьогодні присвятимо день відпочинку на пляжі (ми ж на райських островах) і підготовці до треку - супермаркет, вода продукти і т.д.
День 4
О 7.30 нас забирають на джипах і до 11.00 привозять в село Nabalesere звідки ми сходимо подивитися на невеликий водоспад і пообідаємо. Після обіду в 15,00 на машинах вирушаємо в село Navai де повечеряємо і заночуємо.
День 5
Сьогодні піднімаємося на найвищу точку островів Фіджі - м Томанііві (1324м). Прокидаємося о 7.00, снідаємо і в 8.00 стартуємо. Приблизно в 11.30 будемо на вершині, де перекусимо, зробимо кілька світлин видів і вирушимо назад в село. Це перша і невелика вершина, але не можна ж відразу лізти на 4500. Треба починати поступово :). На ночівлю переїжджаємо в село Нага.
День 6
Снідаємо і в 8.30. починаємо наш хайкинг. Пройдемо 11 кілометрів по пересіченій місцевості і витратимо приблизно 6 годин. Близько річки ненадовго зупинимося щоб перекусити і викупатися. На ночівлю прийдемо до села Набутаутау.
День 7
Після сніданку короткий переїзд до початку старту. Цей день буде схожий на вчорашній тільки пройдемо 21 км і постараємося вкластися в 8 годин. Відпочинемо і заночуємо в лодже «У Балу».
День 8
Після сніданку буде невелика прогулянка з гідом навколо села Навала після якої ми вирушимо до Нанді, де оглянемо місцевий діючий храм і залишок дня присвятимо океану.
День 9
Збираємося, виселяємось і в обід вилітаємо до сусідньої острівної держави Вануату в столицю Порт-Віла. Це найщасливіша країна світу! За опитуванням 97% населення тут щасливі. І я їх розумію. Після поселення сходимо на вечірню набережну. За твердженням американців тут вирощують найсмачніших курок, яких туди імпортують як самий екологічно-чистий продукт. Ну ось і спробуємо. Обов'язково заглянемо на дуже колоритний нічний ринок. Саме тут я їв найсмачніший ананас в своєму житті, і тільки за цим сюди вже варто повернутися.!
День 10
Звичайно тут є відмінний пляж і така попсова, але цікава пам'ятка, як єдине в світі підводне поштове відділення. Відвідаємо, відправимо листівку.
День 11
Вранці вилітаємо на острів Танна, де розташований постійно діючий останні 800 років вулкан Ясур. Поселимося в екзотичних бунгало недалеко від вулкана. Це найдоступніший вулкан, але це не означає, що самий тихий. У другій половині дня вирушимо на вершину і до темна будемо насолоджуватися компанією цього місцевого божества. Це відчуття не можна передати на фото або відео, але Вам все одно варто подивитися їх в галереї. А вночі під його рокіт відмінно спиться.
День 12
Крім вулкана тут є багато цікавих локацій як водоспад в джунглях, печери і пляжі. До речі господарі цього бунгало справжні аборигени і нащадки людожерів. При бажанні можна домовитися і з'їздити в дійсно дикому племені, але це недешево і трохи небезпечно. Є не менш екзотичні активності такі, як бординг, лижі по чорній золі вулкана або кінські прогулянки, пляж, водоспад тощо. Присвятимо цьому всьому цілий день по інтересам. Увечері можемо знову сходити на вулкан.
День 13
Сьогодні після обіду повертаємося до столиці, але перед цим заїдемо на місцевий ринок і можливо щось купимо у аборигенів. Але тут це не головне :)
День 14
Вирушаємо до столиці держави Соломонові острови - Хоніара, вивчаємо місто і прилеглі пляжі.
День 15
Сьогоднішній день витратимо на підготовку до трекінгу. Можливо сходимо в невелику прогулянку до водоспадів Тенар? Або знайдемо пляж де людей поменше. Кажуть, там вони ще залишилися. Ще сьогодні нам потрібно встигнути як зазвичай - супермаркет, вода, їжа ...
День 16-20 Трекінг Попоманасеу
Це вже не розминка. Наступні 5 днів ми проведемо в справжньому тропічному лісі
День перший - автомобілем доїжджаємо до від Голдріджа і далі пішки до Велика річка, де за розповідями місцевих гідів є прекрасне місце для табору. Десь вісім годин ходьби +/-
День другий - від Великої річки до Австралійського табору - шість-сім годин
День третій - сходження на пік Попоманасеу (2335 м), спуск і повернення в Австралійський табір - шість-вісім годин, чистого ходу
День четвертий - від Австралійського табору до Великої Річки - сім-вісім годин
День п'ятий - від Великої Річки до Голдріджа - п'ять-шість годин. Повернення до Хоняри.
Це опис та поради з розподілу днів і вибору гіда дав один австралійський досить досвідчений мандрівник з підготовкою вище середнього рівня. До всього іншого він сказав, що головною помилкою його групи була недооцінка складності даного треку через «невеликі висоти». Він стверджує, що в 2018 році це балу НЕ розмічена стежка, а дикі джунглі, де можуть знайти шлях тільки досвідчені місцеві гіди. Він дуже рекомендував робити це за 5 днів і бути готовим в постійному дощу і вогкості. На верху, за його висловом: «Вас чекає 2335 м чистої радості». Я планую перевірити.
День 21
Цілий день проведемо в перельотах Хоніара- Порт Морсбі -Маунт Хаген (Горока) Папуа
День 22
В середині серпня і в середині вересня в двох сусідніх містах, звідки може стартувати трек до вершини гори Вілігельм, проходить 2 грандіозних фестиваля Папуа Нової Гвінеї, куди приїжджають представники понад 300 племен! Це чудові свята і багато хто хотів би побачити це видовище. Тому якщо є можливість і бажання, то варто розраховувати всю поїздку так, щоб потрапити сюди саме під час одного з фестивалів.
День 23 - 26
День 1 Нас заберуть з Гороки або Маунт Хагена і приблизно 6 годин будуть везти вглиб острова, по мальовничій трасі Хайгхланд до гвестхауса Kegesugl де ми переночуємо
День 2. Після сніданку ми виходимо на трек і приблизно за 4-5 годин доберемося до базового табору біля озера Піунде. Звикаємо до висоти. Відпочиваємо. 18-19.00 Ранній відбій.
День 3 Підйом в 1,00 ночі і вихід в сторону вершини. Щоб побачити панораму з вищої точки нам потрібно встигнути піднятися туди до 7,00. Потім спуск в базовий табір і далі до гвестхауса Kegesugl
День 4 переїзд в Горока або Маунт Хаген.
День 27
Знову день перельотів. Маунт Хаген - Порт Морсбі- Маніла Давао (Філіппіни)
День 28
Давао, екскурсії, підготовка до трекінгу.
День 29-31
День 1. О 1.00 ночі нас забирають з Давао і везуть до точки початку треку. Стартуємо ногами приблизно в 5,30 і до 14,00 повинні прийти в кемпінг на обід, потім відпочинок, і ранній відбій.
День 30
День 2. Підйом о 4 ранку і в 4,30 вихід на трек що б зустріти світанок і сніданок на вершині Філіппін (2956 м). Вивчення інших вершин. Спуск в табір. Приблизно до 15,00 рання вечеря і відбій.
День 30.
День 3. Повернення в точку старту і повернення в Давао приблизно о 18:00.
День 32
Переліт з Давао в Манілу. Сьогодні наша тривала подорож по островах і горах тихоокеанського регіону закінчується. Ми піднялися на всі п'ять вершин та повертаємося до Маніли. Звідси ми роз'їжджаємося кожен за власним маршрутом. Хтось повертається додому, де за ним давно скучили, хтось продовжить подорож, а хтось поїде релаксувати на океанські пляжі. У будь-якому випадку Ви перші хто здійснив цю подорож, і Ви не забудете його ніколи.
To be continued :)
Ми будемо намагатися дистанціюватися від звичних туристичних маршрутів і великих туристичних агентств там, де це можливо, але в будь-якому випадку нам доведеться користуватися послугами місцевих гідів і провідників. Адже це не буде легкою прогулянкою по міському саду і не «матрацний» відпочинок на пляжі в екзотичній країні! Ми перевіримо на собі задушливу вологість тропічного лісу, силу зливи, вплив «горняшки», прохолоду ночей на висоті, пройдемо понад 100 км по сильно пересічній місцевості ну і інші «радощі» пішого походу. Але в результаті, всього за 1 місяць ми побачимо не мало вражаючих місць, про кожне з яких більшість жителів планети просто не знають, а всі travel-канали і блогери облизуються, але обходять стороною.
Це буде найцікавіша подорож в житті ... поки я не вигадаю наступне :)
Екіпірування
Інші мої маршрути
"5 вершин" Тихого океану
Серпень - вересень 2021 (або за вашим бажанням)